Apple tarafından 2016 yılında piyasaya sunulan ve oldukça beğeni kazanan iPhone SE’nin yenileceği uzun zamandır konuşuluyordu. Satın alan kullanıcılar tarafından beğenilen ve olumlu yorumlar alan telefonun değişimiyle alakalı yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Apple şirketi ile lakalı yaptığı tahminler ve teorilerle tanınan analist Ming- Chi Kuo bu konuda da bir tahmin ve teori üretti. Analist tarafından geçtiğimiz haftalarda iPhone SE 2‘nin yakın zaman da piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. Yeni yayınladığı raporda ise daha detaylı açıklamalar yayınladı.

iPhone SE 2′ nin iPhone 8’e benzeyeceğini söyleyen analist gümüş, gri ve kırmızı olmak üzere 3 renkte üretim yapılacağını belirtti. Cihazın A13 Bionic işlemci ve 3 GB Ram ile piyasaya sürüleceği tahmininde bulundu. Birçok özelliği ile iPhone 8‘ benzeyecek telefon A13 Bionic işlemciyi kullanması ile de iPhone 11’e benzetiliyor. Analist 399 dolar başlangıç fiyatı ile telefonun çıkacağını düşünüyor. Telefonun çıkış tarihi ise 2020 yılında olacak gibi görünüyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Lütfen yorumlarda bizlere belirtin.

Bu alana reklam verebilirsiniz!