Motosiklet camiasının önde gelen üreticilerinden Harley-Davidson Eylül ayında satışlarına başlanılan elektrikli motosikletlerinde sıra dışı bir durum tespit edildi. Bu durum sonrasında elektrikli motosiklet üretimi Harley-Davidson tarafından durduruldu.

Genelde böyle sorunlarla karşılaşan firmaların araçlşarını geri çağırdıklarına birçok kez şahit olmuştuk. Harley-Davidson ise bu yola girmek yerine müşterilerine motosikletlerini yalnızca bayilerinde bulunan ChargePoint şarj istasyonlarından şarj etmelerini önerdi. Yeni bir motosiklet alan ve her şarj için Harley-Davidson bayisine gitmek zorunda kalan kullanıcılar ise durumdan oldukça rahatsız.

Şarj ekipmanlarından kaynaklanan sorun nedeniyle yeni üretim yapmayacaklarını açıklayan yetkililer test ve analizlere başladıklarını bildirdiler. Şirketin işletme sorumlusu Michelle Kumbier bu durumun şirketi tamamen etkilediği ve hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti. Elektrikli araçların oldukça yaygın kullanılmaya başlandığı bu zamanlarda araba firmalarına nazaran motosiklet üretici firmaların henüz hazır olmadığı dikkat çekiyor. Daha önce benzer sorunları yaşayan motosiklet üreticisi firmalarda olmuştu. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Lütfen yorumlarda bizlere belirtin.

Bu alana reklam verebilirsiniz!