Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan Antartika kıtası görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını, aslında bir kıta değil,’düz dünya’nın etrafındaki buzullar olduğunu ileri sürdü.

Özkan”Gerçek diye anlatılan Antarktika kıtası güneyde bir parça olarak yer alıyor. Fakat ‘Düz Dünya Modeli’nde Dünya’nın etrafını çevreleyen buz dağlarıdır. Yani aslında bir kıta değildir. Elimizdeki teknolojiyle uçuş rotalarına baktığımızda hiçbir uçak Antarktika kıtası üzerinden geçmez. Çünkü burası anlatıldığı gibi bir kıta olmadığı için geçilmesi teknik olarak mümkün değil. Gerçek Antarktika, Dünya’nın etrafındaki buzullardır. Bunun aksini ispat edecekler için 100 bin TL ödül hazır. Derneğimiz tarafından anında ödeme yapılacak.”

NASA‘da görevli Türk astrofizikçi Dr. Umut Yıldız’ın kendisini NASA tesislerini gezdirmek üzere ABD‘ye davet etmesine rağmen NASA’nın dünyaya servis ettiği görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirten Doğukan Özkan, adeta görüntü savaşı başlattı. Yalancılıkla suçladığı bilim insanlarına meydan okuyan Doğukan Özkan, küre dünya modelindeki görüntüler ve düz dünya modelindeki çizimlerle Antarktika’nın dünyanın etrafını çevreleyen buzullar olduğunu söylüyor.

Dernek daha önce de Dünya’nın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin TL ödül vereceği açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Bu alana reklam verebilirsiniz!