Eylül yayında tanıtılan ve geçtiğimiz günlerde satışa sunulan iPhone 11 Pro Max yeni üretilen akıllı telefonlar arasında en pahalı olan model oldu. Peki iPhone 11 Pro’nun Apple‘a maliyeti ne kadar ? Techlnsights şirketi tarafından yapılan bir araştırma bunu tahmini olarak belirledi.

Apple yeni çıkardığı seri ile beklediğimiz gibi yine güzel bir satış başarısı yaşıyor. iPhone 11 serisi beklenen ilgiyi görüyor peki ailenin en ihtişamlı üyesi olan iPhone 11 Pro Max ne kadar gelir sağlıyor ?

iPhone 11 Pro Max 1.099 Dolardan başlayan fiyatlar ile piyasaya sürüldü. Türkiye satış fiyatları ise 11.999 TL’den başlıyor. Apple yeni iPhone 11 Pro Max ekranını 66.50 dolara mal ediyor. Kamera sistemi ise Apple firmasına 73.50 dolardan satılıyor. iPhone 11 Pro Max’in işlemci, depolama alanları ve modemi içinse 159 dolar ödeniyor. Gerekli olan diğer tüm bileşenler ise 181 dolar tutuyor.. Samsung firmasından alınan bataryanın bedeli de 10.50 dolar.

Topladığımız zaman toplam maliyet 490.50 dolar tutuyor. Yani Apple firması bir adet iPhone 11 Pro Max’ten neredeyse %100 kar ediyor. Tabi hesaba katılmayan çalışan ücretleri, fabrika kurulum ve işletme maliyetleri ve AR-GE çalışmaları bu hesaplamalara dahil değil. Yine de Apple firmasının bir adet iPhone 11 Pro Max’ten oldukça iyi bir kar geliri elde ettiğini söyleyebiliriz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Lütfen yorumlarda bizlere belirtin.

Bu alana reklam verebilirsiniz!